Hírek
2017. Július 19. 12:49, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Bombafenyegetés miatt átvizsgálják az összes nemzetközi vonatjáratot
Bombafenyegetés miatt a rendőrség átvizsgálja az összes nemzetközi vonatot szerdán - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a honlapján.
A közlemény szerint egy ismeretlen férfi tett telefonon bejelentést arról, hogy a magyarországi vasúthálózaton közlekedő nemzetközi vonatokon bombát helyeztek el.
A rendőrség utasítására a Magyar Államvasutak Zrt. a 18 közlekedő nemzetközi járatot megállította. A szerelvényeket kiürítették, az utasokat biztonságos helyre kísérték. A várakozó szerelvényeket a rendőrség vizsgálja át.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda közveszéllyel fenyegetés bűntett elkövetésének gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen.
A Mávinform MTI-hez eljuttatott tájékoztatása szerint délelőtt fél tíz óta ideiglenesen leállt a nemzetközi vonatok közlekedése az országos vasúthálózaton. A szerelvények az átvizsgálásuk után folytathatják útjukat.
Szerda éjfélig a rendőrség minden belépő nemzetközi vonatot átvizsgál a határon, ezért a nemzetközi, illetve némely belföldi járat esetében is késésekre kell számítani - tették hozzá.
A vasúttársaság Vonatinfó alkalmazása szerint az érintett nemzetközi járatok többsége már 100-160 percet késik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.

