Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2022. Március 30. 08:02, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Borzasztó sok gyorshajtó ellen intézkedtek a rendőrök

Borzasztó sok gyorshajtó ellen intézkedtek a rendőrök

Több ezer sofőr ellen intézkedtek a rendőrök az egyhetes országos sebességellenőrzési akció idején - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata kedden a rendőrség honlapján.

A közleményben felidézték: az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (Roadpol) "Speed" elnevezéssel hirdetett fokozott ellenőrzést. Ehhez csatlakozva március 21. és 27. között a magyar rendőrség az ország egész területén fokozott sebességellenőrzést végzett.

A rendőrök 7709 esetben intézkedtek sebességtúllépés miatt. Ebből 2341 alkalommal meg is állították a szabályszegőket: 868 emberrel szemben bírságot szabtak ki, míg 81 sofőr ellen eljárást kezdeményeztek. A többi 5368 esetben leállítás nélküli ellenőrzés történt, ezek a gépkocsivezetők postai úton kapják meg a kiszabott bírságról szóló értesítést - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.