Hírek
2016. Szeptember 13. 08:17, kedd |
Helyi
Forrás: Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság, fotó: fogyasztok.hu
Csalók a telefon végén

Ne dőljön be a bűnözőknek, fogadja meg a rendőrség tanácsait!
Az elmúlt időszakban megszaporodtak az úgynevezett „telefonos csalások”. Általában „rejtett” számról telefonáló csaló valamely mobilszolgáltató nevében hívja fel későbbi áldozatát, hogy sorsoláson vett részt és nagyobb összeget nyert. Nyereményéhez azonban csak akkor juthat hozzá, ha a csaló által megjelölt telefonszámokra rövid időn belül pénzt tölt fel. Előfordult, hogy bankszámlaadatokat és jelszót is kértek.
Sajnos több sértett a beígért „nyeremény” reményében nagyobb összeget töltött fel a csaló telefonszámára!
Fogadja meg az alábbi tanácsainkat:
- Amennyiben nem vett részt nyereményjátékon NEM IS NYERHET!
- Egyetlen mobiltelefon-szolgáltató sem rendez ilyen nyereményjátékokat, a nyereményért egyébként sehol NEM KELL FIZETNI, és főleg nem azonnali döntéshez kötöttek!
- A hivatalos szerencsejáték szervező cégek sem hirdetnek mobiltelefonos, pénzfeltöltős nyereményjátékokat!
- NE ADJA meg ismeretlen telefonálóknak személyes, illetve banki adatait (PIN kód, számlaszám, jelszó, bankkártya adatok)!
- NE UTALJON, ne töltsön fel pénzt ismeretlen által megjelölt telefonszámokra!
- Amennyiben ilyen hívást kap, kérje el a hívó elérhetőségét vagy kérjen későbbi visszahívást. Addig a mobilszolgáltatók ügyfélszolgálatán ELLENŐRIZZE LE annak valóságtartalmát, vagy KÉRJEN SEGÍTSÉGET hozzátartozóitól!
- Mindenképpen JEGYEZZE FEL a csaló hívó által használt és a feltöltésre megjelölt telefonszámokat és ŐRIZZE MEG a bizonylatokat, ezzel nagymértékben segíti a rendőrség felderítő munkáját. Minden esetben hívja a 112-es általános segélyhívó számot!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 11. 11:32, vasárnap | Helyi
Elismeréseket vehettek át mentődolgozók a mentők napja alkalmából
A mentők napja alkalmából országszerte mintegy 1700 mentődolgozó részesült elismerésben, közülük kétszázan az Országházban vehették át kitüntetéseiket - közölte az Országos Mentőszolgálat szombaton az MTI-vel.
2025. Május 08. 08:41, csütörtök | Helyi
Borversenyt tartottak Gyulajon
A helyi önkormányzat szervezésében május 7-én megtartották a gyulaji gazdák hagyományos borversenyét.
2025. Május 07. 10:00, szerda | Helyi
„Amerre a labda gurult, arra mentem én is.” - Buzánszky Jenő
Május 4-én volt 100 éve, hogy Buzánszky Jenő, az Aranycsapat hátvédje Újdombóváron megszületett. Ebből az alkalomból három helyszínen szerveztek megemlékezést a városban.