Hírek
2021. Szeptember 27. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csapadékosra fordul az idő és mérséklődik a meleg

Zivatarokkal, sok esővel indul a hét, ezzel együtt a meleg is mérséklődik. A hét második felében a maximumok már többfelé 20, a minimumok pedig 5 Celsius-fok alatt alakulnak
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Hétfőn a legalacsonyabb hőmérséklet 7 és 15 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 19 és 28 fok között várható, délkeleten, keleten lesz a legmelegebb. Napsütés már csak az északkeleti tájakon várható, máshol sok lesz a felhő. Délelőtt főként az északi és középső tájakon, később már délebbre is várhatók záporok, zivatarok. A Dunántúlon kisebb körzetekben jelentős mennyiségű eső is hullhat - írta a meteorológiai szolgálat, hozzátéve: a csapadék pontos térbeli eloszlása azonban még bizonytalan.
Veszélyjelzésükben hétfőre a zivatar és a felhőszakadás veszélye miatt is - Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megye kivételével - az egész országra kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.
Kedd hajnalban pára-, illetve ködfoltok képződhetnek. Napközben hosszabb-rövidebb napos időszakok is várhatók. A nap első felében szórványosan, második felében már csak helyenként valószínű eső, zápor, néhol zivatar. A Nyugat-Dunántúlon megélénkül, helyenként, illetve zivatar térségében megerősödik a szél is. Hajnalban 7-16, délután 21-26 fokot mérhetnek.
Szerdán hajnalban is lehetnek pára-, illetve ködfoltok. Napközben a több, kevesebb napsütés mellett szórványosan fordul elő eső, zápor, néhol zivatar. A késő délutáni, esti óráktól a Dunántúlon már többfelé hullhat csapadék. A minimumértékek 5 és 14, a maximumok 19 és 24 fok között alakulnak.
Csütörtökön Dunántúlon már délelőtt határozottabban csökkenhet a felhőzet, másutt, főleg a Tiszántúlon estig még közepesen, vagy erősen felhős maradhat az ég. A szakadozottabbá váló csapadékzóna napközben egyre keletebbre helyeződik. Sokfelé megélénkül, a Dunántúlon helyenként megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 4-14 fok lesz, míg napközben 14-21 fokig melegszik a levegő.
Pénteken, október elsején hajnalban is kialakulhatnak pára-, ködfoltok, napközben helyenként előfordulhat záporeső. Hajnalban 2-13, a délutáni órákban 17-22 fok várható.
Szombaton és vasárnap hajnalban is lehetnek pára-, ködfoltok. Száraz, napos idő várható, csapadék nélkül. Az Észak-Dunántúlon ugyanakkor időnként megerősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet szombaton 3-12, vasárnap 2-10 fok között valószínű. A csúcsértékek mindkét nap 17 és 22 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán