Hírek
2021. Május 07. 13:51, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Csempészcigivel tömött autóval okozott ittasan balesetet a menekülő autós
Ötezer doboz csempészett cigarettát találtak egy, a rendőrök elől menekülő ukrán-magyar állampolgárságú férfi autójában Tunyogmatolcs és Győrtelek között - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken
Azt írták, hogy a Kölcsei Határrendészeti Kirendeltség és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai szerdán a Tunyogmatolcs és Győrtelek közötti úton akartak ellenőrizni egy személygépkocsit, és annak vezetőjét.
A sofőr a rendőrök megállásra utasító jelzését figyelmen kívül hagyta, és továbbhajtott Győrtelek irányába. A rendőrök követték a járművet, amely később a szalagkorlátnak és egy álló autónak ütközött.
Az ukrán-magyar állampolgárságú vezető az autóból kiugrott, és megpróbált elmenekülni, de a rendőrök szinte azonnal elfogták.
A rendőrök a nagydobosi férfi kocsijában 5500 doboz csempészett cigarettát találtak, amelynek értéke meghaladja a tízmillió forintot. Ráadásul a férfi ittas volt az alkoholszonda szerint - tették hozzá.
A 29 éves férfit előállították, és közúti veszélyeztetés megalapozott gyanújával kihallgatták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.

