Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2019. Augusztus 20. 14:35, kedd | Külföld

Csökkent az építőipari termelés az EU-ban és stagnált az euróövezetben júniusban

Csökkent az építőipari termelés az EU-ban és stagnált az euróövezetben júniusban

Júniusban csökkent az építőipari termelés az Európai Unióban és stagnált az euróövezetben havi összevetésben.

Az uniós statisztikai hivatala, az Eurostat kedden ismertetett nem végleges adatai szerint szezonálisan kiigazítva az euróövezet 19 tagállamában stagnált, az Európai Unió 28 tagállamában viszont 0,3 százalékkal esett vissza az építőipari termelés júniusban az előző hónaphoz képest.
Tavaly júniushoz viszonyítva az euróövezetben 1,0 százalékkal, az unió egészében 0,6 százalékkal nőtt az építőipari termelés.
Júniusban a legnagyobb havi csökkenést Szlovéniából (-6,7 százalék), Romániából (-2,8 százalék) és Portugáliából (-1,4 százalék) jelentették. A legerősebb, 1,7 százalékos növekedést Magyarországon mérték, majd 1,2 százalékkal Franciaország, 1 százalékkal pedig Csehország következett.
A legnagyobb növekedést tavaly júniushoz viszonyítva Romániában (+23,3 százalék), Magyarországon (+20,2) és Szlovéniában (+5,5 százalék) regisztrálták. Csökkenést mértek ugyanakkor Szlovákiában (-2,1 százalék), Nagy-Britanniában (-2 százalék), Svédországban (-0,9 százalék) és Belgiumban (-0,3 százalék).
A statisztika havi és éves bontásban is hiányos, mert 12 országból még nincs júniusra vonatkozó adat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet

Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.

2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld

Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel

Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.

2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld

Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében

Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról