Hírek
2018. Május 28. 09:31, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Csökkentik az allergiás tüneteket a megelőző kezelések
A megelőző kezelések csökkentik az allergiás tüneteket, a szemészeti tünetek ellen érdemes már az allergiát kiváltó növény virágzása előtt egy héttel szemcseppet használni
- mondta el a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának tudományos igazgatóhelyettese az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.
Németh János hozzátette, ha tudjuk, hogy mire vagyunk allergiásak, akkor azt a lehetőségekhez mérten kerülni kell. A tüneteket pedig gyakori szemmosással és szemcsepp használatával lehet enyhíteni.
Az allergiás kötőhártya-gyulladás először nátha, tüsszögés formájában jelentkezik, majd a szem fokozatosan kivörösödik és viszketni kezd, a legrosszabb esetben használni sem tudják a szemüket az allergiások - mondta.
A belső kötőhártya gyulladása gyerekeknél jelentkezik. Nehezen lehet észrevenni, mert nem vörösödik és nem is viszket a szem, a belső kötőhártya viszont megvastagodik, emiatt nehezen nyitja ki a gyermek a szemét.
A szakember tájékoztatása szerint ezek kezelésére a mellékhatások miatt csak ritkán és rövid ideig alkalmaznak szteroidos anyagokat, inkább erős gyulladáscsökkentővel kezelik a betegeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük
2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza
Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull

