Hírek
2025. Október 06. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Czepek Gábor: hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez
Hamarosan 50 milliárd forintos támogatás indul energiatárolók kiépítéséhez, ami plusz lehetőség a vállalkozásoknak a fix 3 százalékos hitel mellé
- közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) államtitkára vasárnapi Facebook-bejegyzésében.
Czepek Gábor úgy fogalmazott: józan ésszel könnyen belátható, ha valóban zöldíteni akarjuk az energiaellátást, a napelemek mellett a tárolás is kulcsfontosságú.
"Ami a napenergiát illeti, már világbajnokok vagyunk. Most az akkuk terén kell előrelépnünk" - írta, hozzátéve, hamarosan elindul a vállalkozásoknak szóló, összesen 50 milliárd forintos pályázat a Jedlik Ányos program keretében.
Kisebb és nagyobb volumenű energiatárolási beruházásokat is segítenek, 10 milliótól 1 milliárd forintig lesz elérhető a támogatás - ismertette.
"Dolgozzunk együtt azért, hogy 2030-ra önellátóak legyünk villamos energiában. Ennek feltétele a tárolás. Hajrá, magyar vállalkozások!" - írta az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV helyzetének áttekintésétől függ a menedzsment jövője
Vitézy Dávid a MÁV helyzetének áttekintéséttől teszi függővé a döntést, hogy szükséges-e strukturális változás az állami vasúttársaság menedzsmentjében.
2026. Május 16. 06:21, szombat | Belföld
Magyar Péter: hétvégente látogatható lesz a Karmelita kolostor, és ezen a hétvégén a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda épülete is
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.

