Városlista
2026. január 25, vasárnap - Pál

Hírek

2023. November 01. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Czomba Sándor: külföldi munkaerő csak szükség esetén jöhetne Magyarországra

Czomba Sándor: külföldi munkaerő csak szükség esetén jöhetne Magyarországra

A jövőben csak akkor érkezhetne külföldi munkavállaló az országba, ha a magyar gazdaságnak szüksége volna rá - mondta a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Czomba Sándor úgy véli, hogy a külföldiek munkavállalását hamarosan szigorú és egyértelmű szabályok határozzák majd meg, ha az új törvény életbe lép. Az eddigi előírások módosítását többek között idegenrendészeti okok indokolták, előfordulhat ugyanis, hogy más államból érkezett munkavállaló a munkaviszonyának lejártával is rendelkezik még egy ideig tartózkodási engedéllyel. A legfontosabb továbbra is az, hogy amíg a belföldi álláshelyeket magyar munkaerővel be lehet betölteni, addig magyar munkaerőt kell alkalmazni - hangsúlyozta.

Az államtitkár szerint foglalkoztatási szempontból Magyarország az EU legjobbjai közé tartozik, belföldön előbb-utóbb mindenki találhat munkalehetőséget, ha tud és akar dolgozni. A munkaadók törekednek az alkalmazottaik megtartására, a munkaerőpiacon és a nyilvántartásokban pedig egyre nagyobb arányban jelennek meg azok is, akik eddig az inaktívak csoportjába tartoztak.

Czomba Sándor arra számít, hogy a munkavállalói és munkaadói oldal hamarosan megállapodhat a minimálbér és a garantált bérminimum jövő évi emeléséről, hosszabb távon pedig elképzelhetőnek tartja, hogy megszűnik a két kategória közötti különbség.

Címkék: vendégmunkás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.