Városlista
2024. június 22, szombat - Paulina

Hírek

2023. Augusztus 08. 07:44, kedd | Sport
Forrás: MTI

Debrecen a Fiorentinával, a Ferencváros a litván vagy a svéd bajnokkal találkozhat, ha továbbjut

Debrecen a Fiorentinával, a Ferencváros a litván vagy a svéd bajnokkal találkozhat, ha továbbjut

A Debrecen az előző kiírásban döntős olasz Fiorentinával, míg a Ferencváros a litván Zalgiris Vilnius és a svéd Häcken párharcának vesztesével találkozhat labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének az utolsó fordulójában.

Az európai szövetség nyoni főhadiszállásán hétfőn tartották a sorsolást, ezen kiderült, hogy a magyar bajnoki címvédő zöld-fehérek, amennyiben sikerrel veszik a máltai Hamrun Spartans elleni párharcot, a negyedik körben idegenben kezdenek majd. A bajnoki bronzérmes hajdúsági együttesnek még az osztrák Rapid Wien csapatán kell túljutnia ahhoz, hogy a csoportkörért küzdhessen a firenzei alakulattal szemben, itt a DVSC otthon kezdené a párharcot.

A Varga Rolandot foglalkoztató romániai Sepsi OSK, amennyiben túljut a kazah Aktobe gárdáján, akkor a norvég Bodö/Glimt és az örmény Pjunik továbbjutójával találkozik. Lang Ádám együttesére, a ciprusi Omoniára a dán Midtjylland után a lengyel Legia Warszawa és az osztrák Austria Wien győztese várhat. Tamás Márk azeri együttese, a Neftci Baku a görög Arisszal vagy az ukrán Dinamo Kijevvel mérkőzhetne meg a főtábláért a török Besiktas után. Gyurcsó Ádám szintén ciprusi klubja, az AEK Larnaca előbb az izraeli Makkabi Tel-Avivval küzd meg, siker esetén pedig a szlovén NK Celje vagy a fehérorosz Neman Grodno lesz az ellenfele.

A Kl-selejtező negyedik fordulójának első mérkőzéseit augusztus 24-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Konferencia-liga, selejtező, 4. forduló:

Bajnoki ág:

FK Zalgiris Vilnius (litván)/BK Häcken (svéd) - Hamrun Spartans FC (máltai)/FERENCVÁROSI TC
FC Ballkani (koszovói)/Lincoln Red Imps FC (gibraltári) - Sheriff Tiraspol (moldovai)/BATE Boriszov (fehérorosz)
Farul Constanta (román)/Flora Tallinn (észt) - Qarabag (azeri)/ HJK Helsinki (finn)
FC Struga (északmacedón)/Swift Hesper (luxemburgi) - Zrinjski (bosnyák)/Breidablik (izlandi)
Asztana (kazah)/Ludogorec (bolgár) - Valmiera (lett)/Partizani (albán)

Nem bajnoki ág:
Rapid Wien (osztrák)/DEBRECENI VSC - Fiorentina (olasz)
Hapoel Beer-Sheva FC (izraeli)/Levszki Szófia (bolgár) - Eintracht Frankfurt (német)
Dila Gori (georgiai)-APOEL (ciprusi) - KAA Gent (belga)/Pogon Szczecin (lengyel)
Lech Poznan (lengyel)/Spartak Trnava (szlovák) - Slavia Praha (cseh)/Dnyipro (ukrán)
Sepsi OSK (romániai)/Aktobe (kazah) - Bodö/Glimt (norvég)/Pjunik (örmény)
Tobol (kazah)/Derry City FC (ír) - Viktoria Plzen (cseh)/Gzira United (máltai)
Hibernian (skót)/Luzern (svájci) - Aston Villa (angol)
Omonia (ciprusi)/Midtjylland (dán) - Legia Warszawa (lengyel)/Austria Wien (osztrák)
Lille (francia) - B36 Tórshavn (feröeri)/HNK Rijeka (horvát)
Olimpiakosz (görög)/Genk (belga) - Adana Demirspor (török)/NK Osijek (horvát)
Fenerbahce (török)/NK Maribor (szlovén) - Twente (holland)/Riga FC (lett)
Arisz (görög)/Dinamo Kijev (ukrán) - Besiktas (török)/Neftci Baku (azeri)
Santa Coloma (andorrai)/AZ Alkmaar (holland) - Arouca (portugál)/Brann (norvég)
Rosenborg (norvég)/Hearts (skót) - Hajduk Split (horvát)/PAOK (görög)
FCSB (román)/Nordsjalland (dán) - Sabah (azeri)/Partizan Beograd (szerb)
Osasuna (spanyol) - Club Brugge (belga)/Akureyri (izlandi)
AEK Larnaca (ciprusi)/Makkabi Tel-Aviv (izraeli) - NK Celje (szlovén)/Neman Grodno (fehérorosz)

Ezek érdekelhetnek még

2024. Június 22. 09:50, szombat | Sport

A győzelem tarthatja életben a magyarok nyolcaddöntős álmait

Csakis győzelemmel őrizheti meg a továbbjutás reményét a magyar labdarúgó-válogatott, amely vasárnap a skót csapattal találkozik az Európa-bajnokság A csoportjának utolsó fordulójában.

2024. Június 22. 09:48, szombat | Sport

Ukrán fordítás és győzelem a szlovákok ellen

Az ukrán válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a szlovákokat a németországi labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának második fordulójában, pénteken.

2024. Június 22. 09:40, szombat | Sport

Aranyérmes a 4x100 méteres vegyes gyorsváltó

A Kós Hubert, Szabó Szebasztián, Ugrai Panna, Pádár Nikolett összeállítású 4x100 méteres vegyes gyorsváltó aranyérmet nyert pénteken a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

2024. Június 21. 07:52, péntek | Sport

Nem bírtak az angolok a dánokkal

A legutóbb döntős angol válogatott 1-1-es döntetlent játszott a három éve elődöntős dán csapattal a németországi labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának második fordulójában, csütörtökön.