Városlista
2025. december 27, szombat - János

Hírek

2011. Április 03. 22:44, vasárnap | Helyi
Forrás: Dr. Kriston Vízi József, múzeumvezető

Díszpolgárok tették tiszteletüket a dombóvári múzeumban

Díszpolgárok tették tiszteletüket a dombóvári múzeumban

Április 2-án, szombaton délelőtt Dr. Szenyéri Zoltán gimnáziumigazgató kíséretében a Dombóvári Helytörténeti Gyűjteménybe látogatott két távolra vetődött díszpolgár, Ivanich Miklós és Pataki Ferenc, valamint szeretteik.

A 115 évvel ezelőtt épült, volt főszolgabírói "kiskastélyban" dr. Kriston Vízi József múzeumvezető fogadta a jeles vendégeket és mutatta be nekik a nemrég nyílott Széles Lajos-emlékkiállítást.

Ezután Dr. Szőke Sándorné helytörténész kalauzolta a kedves vendégeket a kiállító-termekben. A volt gimnáziumi diákok meghatottan álltak meg az 1941-benmaturáltak tablójánál.

Ivanich Miklós nagy örömmel fedezte fel, hogy a múzeum munkatársai, Gelencsér Gyula nyugalmazott tanár és mérnök, valamint az 516. sz. Ipari Szakképző Iskolajóvoltából igazi emléksarok idézi fel a Dombóvár iparosításában kiemelkedő szerepet játszó, a villanyvilágítással számos családnak megélhetést, a városkának pedig valódi fényt adó család tevékenységét.

Fotó és szöveg: Kriston Vízi József

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 22. 12:00, hétfő | Helyi

Karácsony alkalmából most verseket hozunk - áldott ünnepeket!

,,Mitől olyan nagy ünnep karácsony? Talán attól, hogy gyönyörűséges üzenete van az emberről, a világról és erről az egészről, amiben vagyunk.

2025. December 21. 16:21, vasárnap | Helyi

Karácsonyi szentmisék és istentiszteletek Dombóváron

Az ünnepek alatt az alábbi időpontokban és helyszíneken tartanak szentmiséket és istentiszteleteket Dombóváron:

2025. December 19. 18:00, péntek | Helyi

Fekete István Emléknapot rendeztek Bakócán

A helyi önkormányzat és a Bakócáért Egyesület az idén is megszervezte az immár hagyományossá vált emléknapot, amelyet Fekete István író és Piller Edith házasságkötésének időpontjához közeli szombaton tartottak meg.