Hírek
2011. December 08. 21:57, csütörtök |
Helyi
Forrás: Erdeiné Hasulyó Laura/József Attila ÁMK
Dobogón végeztek a József Attila csapatai a gimi németversenyén
Német nyelvi versenyt rendezett december 5-én az Illyés Gyula Gimnázium az általános iskolák 7-8. osztályosainak. A versenyen dombóvári, gyönki és egyházaskozári csapatok vettek részt.
A versenyben egyrészt előzetesen elkészített bemutatót „vezettek elő” a diákok Németország egyik tartományáról, másrészt megmutathatták, mit tudnak az adventi időszakhoz kapcsolódó szokásokról, ünnepekről és dalokról.
A József Attila ÁMK két csapattal indult a megmérettetésen. A 8.c osztály két tanulója, Venczel Dorottya és Várkonyi Ádám (felkészítő tanár: Glaubné Nagy Ildikó) fölénnyel hozta el az első helyezést.
Az iskola másik csapata, a 7.b osztályból Ambrus Sára és Boros Szabina (felkészítő tanár: Géringné Pápay Ágnes) az előkelő harmadik díjat érdemelte ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. November 03. 00:00, hétfő | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlatai
Best ajánlatok november 3-17-ig! Csapj le a legújabb ajánlatokra!
2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi
A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata
Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.

