Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2011. Január 27. 06:09, csütörtök | Helyi
Forrás: HáziPatika.com

Dobogón végzett a kórház egy internetes szavazáson

Dobogón végzett a kórház egy internetes szavazáson

Tavaly októbertől december végéig nyilváníthattak véleményt a www.hazipatika.com internetes portál olvasói az ötödik "Év kórháza" szavazáson. Az összevetésben korábban sohasem ért el ilyen szép eredményt a Dombóvári Szent

A HáziPatika.com 2005-ben hagyományteremtő szándékkal indította útjára az "Év kórháza" szavazást, mely azóta is nagy népszerűségnek örvend. A kórházakra öt kategóriában lehetett szavazni: az orvos-szakmai ellátás színvonalát, az ápoló és szakszemélyzet munkáját, az infrastruktúrát, az ellátást, illetve a környezetet és a tisztaságot is 1-5-ig terjedő skálán lehetett értékelni, méghozzá úgy, hogy az interneten leadott szavazatokat egy alapdíjas SMS elküldésével kellett megerősíteni. Egy-egy telefonszámról összesen 10 különböző kórházra szavazhattak a felhasználók, de minden intézményre csak egyszer.

A tavaly év végéig leadott, közel 5000 szavazat összesítése kiélezett versenyt eredményezett. Az MTA Dísztermében január 25-én megtartott eredményhirdetésen az öt kategóriagyőztes mellett az összességében legjobb átlagot elérő abszolút győztest is kihirdették. Az első helyet a kecskeméti székhelyű Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kórháza szerezte meg 4,0713-es átlaggal, majd őt követi a SzigetvárMED Egészségügyi Szolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft. 4,0650 ponttal. Mindössze 0,008-del maradt le a második helyezettől a Dombóvári Szent Lukács Egészségügyi Nonprofit Kft. 4,0574-es összesített átlagával, de ezzel is az előkelő harmadik helyen végzett a 186 kórház versenyében. Gratulálunk az intézménynek!

A dombóvári kórház korábban a 2008-as Év Kórháza szavazáson szerepelt a legjobban. Akkor 3,769 pontot szerezve lett összetettben a negyedik, az ellátás kategóriának pedig az élén végzett. Ebben az évben a megtisztelő címet a miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórházszerezte meg 3,890-es átlaggal. Jól mutatja a 2009-es verseny színvonalát,hogy akkor elért 4,20-es pontszámával az összesítésben csak a 22. helyet szerezhette meg a dombóvári kórház, míg a győztes a fővárosi SE ÁOK Kardiológiai Központ lett 4,587-es átlaggal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 08:00, szombat | Helyi

54 éve érettségiztek

A dombóvári Gőgös Ignác Gimnázium 1971-ben érettségizett 4/B osztályának még élő tagjai találkozót tartottak, melynek keretében meglátogatták a Fekete István Múzeumot is.

2025. Június 06. 12:50, péntek | Helyi

A Lengyeli Nyugdíjas Klub tagjai a jártak a Fekete István Múzeumban

A Lengyeli Nyugdíjas Klub kis csoportja dr. Tóth György és felesége Ica vezetésével felkeresték a dombóvári Fekete István Múzeumot.

2025. Június 06. 11:37, péntek | Helyi

A klímaberendezések telepítésének szabályai Dombóváron

Városunk településképi rendelete szerint (településkép védelméről szóló 37/2018. (XII. 20.) önkormányzati rendelet 16.§ (5); 17.§ (6) bekezdései) a klímaberendezések elhelyezése az alábbiak szerint szabályos – összefoglalva a lé

2025. Június 05. 10:36, csütörtök | Helyi

Levéltárba kerültek a Fekete István Kulturális Egyesület iratai

A Tolna Vármegyei Levéltár munkatársai, Matus László és Marsai József május 29-én vitték Szekszárdra a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület 1996-2020 között felhalmozódott iratait, dokumentumait, levelezéseit.