A civil szervezet 2008 óta az említett kitüntetést adományozza a családok segítésében áldozatos tevékenységet végző kollégáknak. A településnagyság szerinti négy kategória jelöltjei közül egy szakmai zsűri választja ki a jutalmazottakat, a közönségdíjas pedig az édesanyák és az édesapák szavazatai alapján veheti át az elismerést.
Idén a kisvárosokban dolgozók közül a lakosság véleménye alapján „Az év védőnője”-díjat a dombóvári Hartung Vilmosné érdemelte ki, aki a díszes oklevél és virág mellett az ismert magyar iparművész, Faludi Gabriella által tervezett üvegnyakláncot kapott ajándékba.
- A középiskolai tanulmányaim idején akkori barátom, későbbi férjem édesanyja dolgozott védőnőként, aki megmutatta nekem ennek az életre szóló hivatásnak a szépségeit - mondta a kitüntetett. - Orvos szerettem volna lenni, de másodiknak az ő inspirációjára a védőnői szakot jelöltem meg a felvételi lapomon. Oda vettek fel. 1992-ben végeztem és azóta dolgozom.
Jelenleg a belvárosban és a szőlőhegyi településrészen lakó kismamák, csecsemők és gyerekek ellátása a feladata a sokrétű munkát végző Hartung Vilmosnénak, aki várandósokat gondoz, nővédelmi tanácsadást tart, családlátogatást végez, nyomon követi az újszülöttek és az óvodáskorúak fejlődését, baba-mama klubot, babamasszázst és baba-mama tornát tart, valamint minden évben programot szervez az Anyatejes Táplálás Világnapja alkalmából. A védőnő önzetlen és magas színvonalú tevékenységét már eddig is számos szakmai díjjal ismerték el.
A védőnők
a várandósság első pillanatától kezdve vigyáznak a baba és a mama egészségére, testi és lelki épségére, munkájuk azonban jóval túlmutat a kötelező vizsgálatok elvégzésén. Felkészítik az anyukákat és az apukákat a csöppség érkezésére, megosztják velük a gyermekneveléssel kapcsolatos tapasztalataikat és az egész családot támogatják.
Hírek
2019. Június 24. 10:25, hétfő |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Dombóvári díjazott az Év védőnői között

A Védőnők Napja alkalmából a Semmelweis Egyetem Nagyvárad téri épületében adták át a Magyar Védőnők Egyesületének vezetői „Az év védőnője”-díjakat, melyek közül az egyiket egy dombóvári védőnő nyert el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 00:00, csütörtök | Helyi
A BestByte Dombóvár legújabb ajánlata
0% THM 6, 10, 20 hónapra!
2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi
Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát
Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.
2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.
2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi
Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron
Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.