Városlista
2026. február 7, szombat - Tódor

Hírek

2016. November 14. 08:40, hétfő | Helyi
Forrás: www.dombomedia.hu

Dombóvári hegymászó a Himalájában

Dombóvári hegymászó a Himalájában

Horváth Csaba csapatával első magyarként jutott fel az 5630 méteres Yalung Ri csúcsra, illetve a Tashi Lapcha 5755 méteres hágójára. Az expedíció egy hónapig tartott.

Horváth Csaba, a Dombóvári Hangulat Szabadidő Sportegyesület elnöke Balogh Endrével és dr. Bogyó Dávid debreceni hegymászókkal teljesítette az expedíciót. Egy 50-60 km hosszú völgyet jártak be 3 és fél hét alatt. Útjuk során a helyi élővilágot és kultúrát is megfigyelték, dokumentálták.

Az első csúcsot dr. Bogyó Dávid és Horváth Csaba mászta meg, míg a több, mint 5700 méter magasságúnak Horváth Csaba egyedül vágott neki. A Parchermo csúcsot (6272m), illetve a Menlung La hágót (5616m) a mostoha időjárás miatt nem tudták megmászni, vissza kellett fordulniuk.

Címkék: hegymászás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 08:44, csütörtök | Helyi

Kiemelten népszerű ajánlatokkal várja a napelemes pályázókat a Z-Solar

A napelemes megoldások specialistája és prémium kivitelezője, a Z-Solar kiegyensúlyozott csomagajánlatokkal is készült az Otthoni Energiatároló Programban pályázóknak és érdeklődőknek. Ismerje meg a lehetőségeket!

2026. Február 04. 10:33, szerda | Helyi

A Csík Zenekar ad koncertet február 21-én Dombóváron

Jegyek vásárolhatók a www.ticat.hu oldalon vagy személyesen a Dombóvári Művelődési Házban

2026. Február 03. 22:00, kedd | Helyi

Állatgondozókat keresnek kiemelt bérezéssel

Kaposszekcső környékéről várják azokat az álláskeresőket, akik sertések vagy szarvasmarhák gondozását vállalják. Jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet:

2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi

Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!

Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket