Hírek
2024. Május 25. 19:51, szombat | Sport
Egy dobogós Diósgyőr ralis eredménynek örülnénk!
Beszélgetés Kronome Ákos autóversenyzővel, nagy megmérettetés előtt.
Idén 2024-ben Ákos a II. Diósgyőr ralin, P12-es kategóriában áll rajthoz hű navigátorával, Pásztor Tomival.
A rátok váró 12 gyorsból melyek, és miért tetszenek neked?
- A Mályinkai és a Bükkszentkereszti gyorsaságikat szeretem a legjobban, szerintem ez a Rally.
A Középgaradna - Mályinka nem rövid szakasz. 18 versenykilométer, jó kis kanyarokkal tűzdelve. Első gyors lesz a Diósgyőr ralin. Milyen taktikát fogtok alkalmazni?
- Még fogalmunk sincs, óriási dilemma a gumiabroncs választás, az időjárás nagyon megkeverheti a kártyákat. Ez a szakasz fogja eldönteni, milyen gumikeveréket fogunk használni.

A Sáta - Ózd tempósnak látszik, jó kis kanyarokkal. A Skoda Fabia R2-es szereti a tempós szakaszokat?
- Szerintem a mi autónknak a legkisebb a végsebessége a kategóriában, itt remélem, nem kapunk sokat.
Vasárnapra sem vár rátok kevés kilométer a Mályinka - Középgaradna szakaszon. Itt nem sok egyenes vár rátok. Milyen gumikkal vágtok neki a versenynek?
- Elég változékony az idő, így rajt előtt döntjük el vasárnap hajnalban.
Végezetül tudom, hogy cél a cél, de hányadikként szeretnétek felállni a dobogóra vasárnap?
- Mindenki nyerni szeretne, aki elindul... Persze egy dobogós eredménynek örülnénk.
Köszönjük a Partnereink: Mentes és Társai Kft., Kronome Zoltán, Valkai János.
Fotó: Hajóka SportFotó
- Hajósi Miklós -
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 17:00, péntek | Sport
Forma-1 - A hétvégi Ausztrál Nagydíjon ugrik először a mezőny az ismeretlenbe
2026. Március 06. 16:00, péntek | Sport
Premier League - Szoboszlaié lehet február legszebb gólja
Szoboszlai Dominiknak a Manchester City elleni szabadrúgásgólja is jelölt február legszebb találatára az angol labdarúgó-bajnokság hivatalos honlapján.
2026. Március 05. 08:04, csütörtök | Sport
MOL Magyar Kupa - A négy között a Zalaegerszeg
A Zalaegerszeg hazai pályán 1-0-ra legyőzte szerdán a másodosztályú Soroksárt a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében.

