Városlista
2025. november 27, csütörtök - Virgil

Hírek

2022. Április 17. 16:37, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/police.hu

Egy hét alatt rengeteg autósnál tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását

Egy hét alatt rengeteg autósnál tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását

Több mint ezer autósnál tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását egyhetes akciójuk során a rendőrök a fővárosban - közölte a rendőrség vasárnap a honlapján.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közleménye szerint az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) által meghirdetett, április 4. és április 10. között tartott ellenőrzésben ezúttal a passzív biztonsági eszközök - a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszerek és a bukósisak - szabályszerű használatát ellenőrizték.

A rendőrök 1621 alkalommal - 1383 sofőrnél és 238 utasnál - tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását. A gyermekbiztonsági rendszert hét esetben nem használták - tették hozzá.

Az ellenőrzött motorkerékpárosok közül mindenki használt bukósisakot - írta a BRFK.

A hét nap alatt hét körözött embert is elfogtak - olvasható a rendőrségi közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát