Hírek
2025. Március 06. 07:58, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak
Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak, hogy önként csökkentsék a profitjukat.
Az árak nem maguktól emelkednek, az árakat emelik. Ez elfogadhatatlan, mert tönkreteszi a magyar családokat, az időseket - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a közösségi oldalán szerdán.
Zsigó Róbert a Facebook-on közzétett videóban kijelentette: egy hét múlva már látni fogják, hogy a boltokban csökkennek-e az élelmiszerárak.
"Elvárjuk, hogy az önkéntes csökkentéssel az alapvető élelmiszerek olcsóbbak legyenek! Elvárjuk, hogy vegyék lejjebb az alapvető élelmiszerekre kirótt árrésüket"
- hangoztatta Zsigó Róbert, hozzátéve: ha ezt nem teszik, jönnek a hatósági árak.
Az államtitkár közölte: meglátják, hogyan döntenek a kiskereskedelmi láncok, mérséklik-e a profitelvárásaikat vagy megvárják a hatósági árakat.
"Nem engedünk az áremelőknek, nem engedjük, hogy kifosszák a magyar embereket!"
- fogalmazott Zsigó Róbert.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.

