Hírek
2022. Január 30. 16:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Egy pillanaton múlt a nő élete a vasúti átjáróban
Csak a szerencsén múlt annak a nőnek az élete, aki a sorompó zárt állapota és tilos jelzése ellenére a vasúti sínekre hajtott autójával Putnokon,
majd az érkező tehervonat elől a szemközti sorompót is megrongálva hajtott le a sínekről.
Putnokon szombaton 9 óra után közlekedett autójával egy 53 éves asszony. A sofőr az Állomás utcai vasúti átjárónál elmondása szerint a vakító napfény miatt nem vette észre a tilos jelzését és sorompó zárt állapotát, ezért a sínekre hajtott.
Észrevette azonban a közelgő tehervonatot és kocsijával gyorsan a szemközti zárt sorompó rudat is megrongálva lehajtott a sínekről – közölte a rendőrség.
A baleset során személyi sérülés nem történt. A megrongálódott biztonsági berendezések helyreállításáról a vasúttársaság szakemberei gondoskodtak.
Az Ózdi Rendőrkapitányság az eset kapcsán vasúti közlekedés biztonsága elleni bűntett elkövetésnek gyanúja miatt rendelt el nyomozást, és vizsgálja a baleset körülményeit.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.

