Városlista
2026. augusztus 6, csütörtök - Berta

Hírek

2022. Május 24. 13:07, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Egyik barátját halálra verte, egy másiknak életveszélyes sérülést okozott

Egyik barátját halálra verte, egy másiknak életveszélyes sérülést okozott

A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség halált, valamint életveszélyt okozó testi sértés miatt emelt vádat egy férfi ellen, aki két barátját fejszenyéllel verte meg, egyikük a kórházban életét vesztette

- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel. Borbély Veronika sajtószóvivő elmondta, a férfitől tavaly március 27-én barátja engedély nélkül elvitte az autóját, amit összetört. A negyvenes éveiben járó férfi ezért a barátját ököllel és fejszenyéllel többször megütötte. A sértett a kórházban belehalt koponyasérülésébe.

A férfi március elején ittas állapotban egy vele együtt dolgozó barátját verte meg ugyancsak fejszenyéllel, áldozata életveszélyes sérüléseket szenvedett.

A főügyészség a férfival szemben halált, valamint életveszélyt okozó testi sértés miatt nyújtott be vádiratot a Tatabányai Törvényszékre és indítványozták börtönbüntetés kiszabását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld

Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta

Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta