Hírek
2011. Október 18. 07:13, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Egyre inkább terjed – már a főváros is veszélyben van
Bangkok külvárosából is kitelepítik a helyieket az árvíz miatt.
A heves esőzések után megáradt folyók már elöntötték a délkelet-ázsiai ország északi területeit, az áradás pedig egyre lejjebb húzódik, a sűrűn lakott települések felé. Hasonló természeti katasztrófa fenyegeti a szomszédos Kambodzsát és Vietnamot is.
Már a fővárost fenyegeti az árvíz Thaiföldön. Bangkok egyik külvárosában kitelepítették a helyieket, miután a víz elmosta a házakat és a narancsültetvényeket. Az előrejelzések szerint a vízszint tovább emelkedik az esőzések, valamint a vízgyűjtő területek telítettsége miatt.
A thai hatóságok a helyi ipari park védelmén dolgoznak, a területen legalább 200 gyár működik, köztük több autóalkatrész-üzem is, amelyek ideiglenes leállása veszélyezteti a nagyobb autógyárakat is. A Honda pénteken kénytelen volt leállítani a termelését az egyik legjobb értékesítési mutatókkal rendelkező gyárában. A július óta tartó árvíz több mint 3 milliárd dolláros kárt okozott Thaiföldön, a halálos áldozatok száma pedig megközelíti a háromszázat.
Pusztít a víz Kambodzsában is, Vietnamban pedig az elmúlt hónapban 44-en haltak meg a Mekong áradása miatt, és 2 ezer hektárnyi rizsföld került víz alá. Ez a világ egyik legnagyobb rizsexportőreként számon tartott délkelet-ázsiai ország termőföldjeinek felét jelenti. (pr)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 15:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Amerikai őrizetben marad a két lefoglalt iráni olajszállító tanker
Amerikai őrizetben marad a héten az Indiai-óceánon lefoglalt két iráni olajszállító tanker és legénysége - közölte az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnöke pénteken a Pentagon washingtoni sajtótájékoztatóján.
2026. Április 25. 12:00, szombat | Külföld
Ursula von der Leyen: a közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az EU számára
Az 54 napja tartó közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az Európai Unió számára - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken.
2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld
Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.

