Hírek
2019. Szeptember 02. 18:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Egyre népszerűbb az iskolákban a pénzügyi nevelés
A tankönyvrendelések adatai alapján egyre több iskola érdeklődik a pénzügyi neveléshez kapcsolódó tankönyvek iránt - közölte a Magyar Nemzeti Bank hétfőn az MTI-vel.
Az előző tanévben 1500 iskolában 200 ezer diák tanulhatott pénzügyi ismereteket a Pénziránytű Alapítvány pénzügyi-gazdasági kiadványaiból, a hétfőn kezdődő tanévre pedig további 68 ezer példányt rendeltek az iskolák. Az online letöltések száma meghaladta a 60 ezret.
A jegybank támogatásával a Pénziránytű csaknem valamennyi tankönyve és munkafüzete ingyenesen jutott el a diákokhoz, az internetes tartalmak pedig szintén ingyen tölthetők le az alapítvány honlapjáról - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

