Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

Csalók küldenek a NAV nevében hamis értesítéseket. Legtöbbször már a feladói e-mail-cím vagy a feltüntetett honlap sem egyezik a nav.gov.hu-val. Van, amikor a feladói e-mail-cím nem egyezik a hivatalos e-maillel, ám a felhasználónévhez egy hivatalosnak látszó NAV-os címet adnak meg. A @ jelet ilyenkor jellemzően a © jellel helyettesítik, melyeket könnyű összetéveszteni.

A NAV sosem értesít sms-ben senkit, hogy számláit zárolta. Így, az ilyen üzeneteket azonnal törölni kell, és letiltani a feladó telefonszámát.

A NAV értesítési gyakorlata is merőben eltér a megtévesztő módszertől, a hivatal ugyanis tárhelyre érkező üzenetekkel elektronikusan, illetve postán keresztül kommunikál ügyfeleivel, a sima e-mail-küldés nem hivatalos ügyintézési forma a NAV-nál.

A gépjárműadó-fizetés és az szja-bevallás idején a NAV a honlapján kiemelt helyen teszi közzé a témával kapcsolatos legfontosabb információkat. A NAV nevével visszaélő leggyakoribb csaló sms-ek és e-mailek itt megtekinthetők: https://nav.gov.hu/vigyazat-csalok

Címkék: csalás, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.