Hírek
2020. Augusztus 08. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Egyre többfelé várható hőség
Kelet felől emelkedve az országban egyre nagyobb területen haladja meg a napi középhőmérséklet a 25 Celsius-fokot, nagyvárosokban akár a 27 Celsius-fokot is - közölte a meteorológiai szolgálat pénteken az MTI-vel.
Az országos előrejelzés szerint szombaton a leghidegebb órákban 15-22 fok lesz. Napközben 30-35 fokig melegszik fel a levegő.
A hőség miatt Budapestre, valamint 14 megyére - Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna - adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Kitértek arra is, hogy szombaton főként a déli területeken néhol kialakulhat zivatar, amelyet átmeneti szélerősödés, intenzív csapadék, illetve jégeső kísérhet. Zivatarveszély miatt Baranya, Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
A meteorológiai szolgálat korábban azt közölte: Európában és Magyarországon is beköszönt a tartós hőség. Európa egyes részein hőhullámra is számítani kell: Spanyolország és Franciaország térségében több helyen 35-40 Celsius-fokos csúcsokat mérnek, és mérséklődés nem is várható egy ideig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.

