Hírek
2021. Május 20. 13:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elfogták egy iráni gyilkost Röszkén
A magyar rendőrök a német hatóságok által emberölés miatt körözött iráni állampolgárt fogtak el a röszkei autópálya-határátkelőhelyen
- tájékoztatta a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője csütörtökön az MTI-t. Szabó Szilvia közölte, a 29 éves férfi kedden hajnalban egy szerb személygépkocsi utasaként akarta elhagyni az országot Röszkénél. Egy magyar útlevelet adott át az okmányokat ellenőrző rendőrnek, aki megállapította, hogy az okmány hamisítvány.
A férfit őrizetbe vették, és kiderült, ellene a német hatóságok emberölés miatt európai elfogatóparancsot adtak ki. A rendőrkapitányságon felhasználással elkövetett közokirat-hamisítás bűntett miatt gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók, Németországnak történő átadásáról a későbbiekben születik döntés - tudatta a százados.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

