Hírek
2018. November 26. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elhagyhatták a kórházat a Mátraházánál történt buszbaleset sérültjei
Elhagyhatták a kórházat a Mátraházánál szombaton történt buszbaleset sérültjei; a baleset körülményeit a gyöngyösi rendőrkapitányság vizsgálja.
Soltész Bálint, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-nek vasárnap elmondta: egy különjáratú kirándulóbusz, egy nyíregyházi vállalkozás gépjárműve szenvedett balesetet szombat délután a Mátrában. Az utasokkal teli jármű Kékestetőről lefelé jövet, Mátraháza felé tartva tért le az úttestről és csapódott fának.
A busz a sofőrrel együtt negyven embert szállított, közülük a balesetben tizenketten sérültek meg: ketten súlyosan, tízen pedig könnyebben. A sérülteket a gyöngyösi és a hatvani kórházba szállították a mentők, de már valamennyien elhagyták az egészségügyi intézményt - tette hozzá a szóvivő.
Soltész Bálint megerősítette, hogy a sofőr a baleset okaként műszaki hibára, a fékberendezés meghibásodására hivatkozott.
Az ügyben a gyöngyösi rendőrkapitányság indított eljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld
Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita
2026. Május 23. 13:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a kormány elkötelezett a Budapest Airport bővítése mellett
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.

