Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2020. Április 09. 13:03, csütörtök | Helyi
Forrás: Szuperinfó

Élő hal vásárt tartanak minden pénteken Dombóvárhoz közel, Attalán

Élő hal vásárt tartanak minden pénteken Dombóvárhoz közel, Attalán

Tolna megyében a halfogyasztás jóval magasabb az országos átlagnál, Szekszárd és Tolna, Baja után az első öt hazai városban benne van.

Az egy főre jutó halfogyasztás hazánkban elérte a 6,73 kilogrammot 2018-ban, ami közel egykilós növekedést jelent az azt megelőző két évhez képest. Az agrártárcának az a célja, hogy ez a mennyiség 2023-ra egy kilogrammal tovább növekedjen.

Ahogy arról a TEOL beszámolt, a halfogyasztás növekedésében szerepet játszik az is, hogy a fogyasztási célú hal, halfilé, halhús áfáját 27-ről 5 százalékra mérsékelték, bevezették a Minőségi Magyar Hal védjegyet, hogy a termékkínálaton belül könnyen meg lehessen különböztetni a hazai termelésű minőségi halakat, haltermékeket.

Minőségi saját termelésű halat Dombóvárhoz közel, Attalán lehet vásárolni a halászatban. Minden pénteken 9 és 12 óra között várják a vásárlókat.

Címkék: Attala, halvásár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 12:00, csütörtök | Helyi

Élő hal vásár Attalán – péntekenként friss hal közvetlenül a termelőtől

Minden pénteken 9 és 12 óra között élő hal vásár Attalán

2026. Május 14. 07:38, csütörtök | Helyi

Orvvadászat miatt nyomoznak a dombóvári rendőrök

Orvvadászat és egyéb bűncselekmények alapos gyanújával hallgattak ki a dombóvári rendőrök egy vadászengedéllyel rendelkező szakcsi férfit.

2026. Május 13. 10:29, szerda | Helyi

40 éve a tűzvédelmi szolgáltatásban Dombóváron

A dombóvári tűzoltóság megalakulásának 150. évfordulója alkalmából elismerésben részesült BERTA MÁRTON ISTVÁNNÉ több évtizedes megbízható, magas színvonalú munkásságáért.

2026. Május 13. 09:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon: