Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2020. Május 01. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Először a belföldi turizmus fog talpra állni

Először a belföldi turizmus fog talpra állni

Először a belföldi turizmus fog talpra állni - mondta Kiss Róbert Richárd turisztikai szakújságíró az M1 csatorna péntek reggeli műsorában.

A járvány előtt - mint kiemelte - csúcsokat döntöttek a foglalási adatok és a turizmusból származó bevételek. Ezért is volt nagy a visszaesés, amiből "nehéz lesz talpra állni".

Szerinte egyre nagyobb a vágy az emberekben, hogy kikapcsolódjanak, ezért belátható időn belül megtelhetnek a magyarországi szállodák, persze csak a szigorú járványügyi szabályok betartása mellett.

A külföldi utazási szokások vélhetően megváltoznak - mondta, kiemelve: felmérések szerint például sokan a közelebbi országokba irányuló autós utazásokat preferálnák a jövőben a távolabbi repülős utak helyett.

Címkék: belföld, turizmus

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt

A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció