Hírek
2012. Április 06. 20:30, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Első fokon felmentés az Ipari korábbi igazgatójának

Felmentette a Szekszárdi Törvényszék első fokon, nem jogerősen a hivatali visszaélés és közokirat-hamisítás vádja alól a dombóvári Herceg Eszterházy Miklós Szakképző Iskola korábbi igazgatóját és helyettesét.
Ezt a törvényszék büntetőkollégiumának vezetője közölte pénteken az MTI-vel. Hauszmann-né Szőke Rita tájékoztatása szerint bűncselekmény hiányában ugyancsak felmentő ítélet született az intézményvezető-helyettes ellen emelt csalás vádpontban is.
Az ügyészség azzal vádolta Vida János volt igazgatót és helyettesét, Urbánné Patkás Mártát, hogy 2007-től 2009-ig egy kétéves képzésben részt vevő magántanulónak úgy igazolta az iskola elvégzését, hogy nem jelent meg félévi vizsgákon. A diák Urbánné Patkás Márta lánya volt. Az igazgatóhelyettest azért vádolták csalással, mert távolléte alatt elszámolt magának 19 tanórát.
Hauszmann-né Szőke Rita elmondta: a törvényszék azzal indokolta a felmentő ítéletet, hogy a bizonyítékok alapján nem volt igazolható, hogy az iskolai vezetők visszaéltek volna hivatali helyzetükkel; sem ők, sem a magántanuló nem szerzett jogtalan előnyt. A törvényszék szerint a nevelőtestület döntési mechanizmusa eleve kizárja az egyszemélyi visszaélés lehetőségét, a tanuló közokiratnak minősülő törzslapját pedig az osztályfőnök vezeti.
A csalás vádjának elbírálásánál a törvényszék a megtévesztő magatartást és károkozási szándékot sem látta igazoltnak. A Sajben Árpád vezette büntetőtanács szerint az igazgatóhelyettes a helyettesítéséért járó túlóradíj kifizetését szerette volna elkerülni azzal, hogy távolléte alatt rögzítette jelenlétét.
A vádlottak tudomásul vették az ítéletet, az ügyész a bűnösség megállapításáért fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi
Elismerte tettét a várongi sírrongáló
A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.
2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi
Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.
2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi
Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre
A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.
2025. Április 28. 08:23, hétfő | Helyi
Átadták a Dombóvár Közbiztonságáért és az Év Kistérségi Rendőre elismeréseket
Varga Zoltán tűzoltó főtörzsőrmester, Horváth Lajos rendőr százados Dombóvár Közbiztonságáért elismerő díjat vehetett át, valamint Somogyi Tamás rendőr főtörzsőrmester az Év Kistérségi Rendőre elismerésben részesült.