Városlista
2025. november 27, csütörtök - Virgil

Hírek

2021. Augusztus 13. 16:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Energiahivatal: az energia ára továbbra is Magyarországon a legkedvezőbb

Energiahivatal: az energia ára továbbra is Magyarországon a legkedvezőbb

Nyár elején Európa egyes nagyvárosaiban jelentős drágulást tapasztaltak a fogyasztók a földgáz árában és a villamos energia ára is emelkedett,

ennek ellenére a lakossági fogyasztók Magyarországon továbbra is a legkedvezőbb energiaárakkal számolhatnak - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) az MTI-vel pénteken.

A MEKH legfrissebb nemzetközi árösszehasonlító vizsgálata szerint a földgáz lakossági átlagára 2021 júliusában 2,87 eurócent volt kilowattóránként Budapesten, a felmérésben szereplő uniós fővárosok között a legalacsonyabb.

A lakossági fogyasztók villamos energia átlagára 10,59 eurócent/kWh volt, ezzel a vizsgált fővárosok listájában, az uniós országok közül a magyar fővárosban volt a legolcsóbb az áram.

A MEKH nemzetközi sztenderdek alapján kidolgozott havi árösszehasonlítása az európai fővárosok villamosenergia- és földgázárait mutatja be. A vizsgálat adatai alapján kiszámított végfelhasználói árinformációk szerint Európa legalacsonyabb energiaáraival kalkulálhatnak a magyar lakossági fogyasztók.

A MEKH havonta megjelenő árösszehasonlító jelentései a http://www.mekh.hu/nemzetkozi-arosszehasonlitas-2021-julius oldalon elérhetőek.

Címkék: energia, Magyarország

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el