Hírek
2025. Február 05. 07:45, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Energiaügyi Minisztérium: több mint 10 ezer kifizetésnél tart a Napenergia Plusz Program
A Napenergia Plusz Programban nyertes családok száma mára meghaladta a 21 ezret és felüknek már utaltak is a támogatásból - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) kedden a Facebook oldalán.
A közleményben megjegyzik: a jövő a zöldenergiáé. Magyarország élenjáró szerepre tör a termelésében és a tárolásában az otthonokban, az ipartelepeken és a gépkocsikban. A kormány a futó programokban összesen 260 milliárd forinttal segíti ebben a háztartásokat és a vállalkozásokat.
A Napenergia Plusz Program a költségek kétharmadát átvállalva, ingatlanonként akár 5 millió forinttal ösztönzi a modern napelemes rendszerek telepítését. A családok január 15-éig jelentkezhettek a kiírásra, mostanáig 21 088 pályázónak ítéltek meg összesen 86,3 milliárd forintot. Az elbírálás a tervek szerint tavaszig lezárul - írták.
A tárca szerint jó ütemben haladnak a kifizetések is: eddig 10 552 utalás történt meg 22,1 milliárd összértékben. Az elkészült rendszerekben 33,2 megawatt beépített teljesítményű napelem és 53,7 megawattóra kapacitású energiatároló létesült. A beruházások növelik a támogatott családok önellátási képességét, csökkentik áramszámlájukat.
A kormány jelenleg is biztosít állami hozzájárulást háztartási naperőművek telepítéséhez, meglévők cseréjéhez, bővítéséhez a vidéki otthonfelújítási programban - tudatták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld
Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás
Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos

