Hírek
2018. Május 03. 13:43, csütörtök |
Belföld
Forrás: police.hu - fotó: pixabay illusztráció
Erdőben töltötte egy eltévedt, kisgyerekes család az éjszakát
Az erdőben töltötte az éjszakát egy eltévedt család Bakonybél mellett. A rendőröknek végül sikerült megtalálniuk.
A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjába május elsején 9 óra 42 perckor egy férfi tett bejelentést, hogy feleségével, valamint 5, 8 és 10 éves gyermekeivel a Bakonybél melletti erdőben tett kirándulásuk során előző nap eltévedtek, és az éjszakát az erdőben töltötték.
Az apa elmondta, hogy április 30-án 18 óra körül érkeztek a község melletti erdőhöz, ahol kocsijukkal addig mentek a fás területen, amíg lehetett. Onnan a felesége, a fia és az egyik lánya gyalog indultak tovább, míg ő és a harmadik gyermekük az autónál maradt. Az anya a gyermekekkel eltévedt, majd az apa a másik lányukkal a keresésükre indult, melynek következtében elszakadtak egymástól. A férfi a kislánnyal másnap délelőtt kiért az erdőből, és egy vendégháztól kért segítséget.
A Veszprémi Rendőrkapitányság tíz járőre a bejelentést követően a helyszínre sietett, ahonnan az apa által megjelölt erdős részre indultak. A rendőrök egy helyi vadász segítségével a keresés megkezdésétől számított fél órán belül Németbánya külterületén megtalálták az eltévedt család többi tagját, és épségben a bakonybéli vendégházba szállították, ahol a tulajdonos élelmet és pihenőhelyet biztosított számukra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

