Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2017. Március 09. 15:13, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Eredetigazolás nélküli tüzifát zárolt a Nébih Tolnában

Eredetigazolás nélküli tüzifát zárolt a Nébih Tolnában

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei februárban Tolna megyében, a Dombóvári Rendőrkapitánysággal közös ellenőrzést végeztek.

Eredetigazolás nélküli tűzifát zároltak és szállítójegy nélküli tüzelő szállítását akadályozták meg a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei februárban Tolna megyében, a Dombóvári Rendőrkapitánysággal közös ellenőrzésen – közölte a hivatal az MTI-vel.

Az akcióban 25 köbméternyi tüzelőt zároltak az ellenőrök.
Az ellenőrzés után a NÉBIH szabálysértési feljelentéseket tett – fűzték hozzá.
A hivatal felhívta a figyelmet a körültekintő tűzifavásárlás fontosságára. A vásárolóknak azt tanácsolják, elsősorban olyan helyről vegyenek tűzifát, ahol eredetét szállítójeggyel igazolják, és az adásvételkor átadják a vásárlói tájékoztatót és a számlát. Ezen dokumentumok hiányában nincs lehetőség később esetleges panaszok érvényesítésére.
A közlemény szerint lehet, hogy a jogszerűen működő tűzifa-kereskedők árai magasabbnak tűnnek, mint az illegálisan – számla és egyéb iratok nélkül – szállítók árai, de a tapasztalatok szerint a vásárlók végeredményben rosszabbul járnak az illegálisan szállított fával. A jogszerű tűzifa-kereskedők átlátható módon határozzák meg a fa mennyiségét és faját, míg az illegálisan működő kereskedők rosszabb minőségű, magasabb víztartalmú fával tévesztik meg az embereket - tették hozzá.
Az illegális tűzifa-árusításról a hivatal 06-80/263-244-as zöldszámán lehet bejelentést tenni.

A fotó illusztráció

Címkék: tűzifa

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi

Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra

Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.

2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi

Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak

Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!

2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi

Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál

Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.