2024. április 18, csütörtök - Andrea

2015. Március 18. 11:37, szerda | Helyi sport
Forrás: Soós Gyopár

Érmek és nagyszerű eredmények az országos mezei bajnokságon

Verőfényes szép futóidőben rendezték a Mezeifutó Országos Bajnokságot. A kecskeméti Benkó Zoltán Szabadidő Központban kialakított pályán jó hangulatú, áttekinthető verseny zajlott.

A futók dolgát kisebb szintkülönbségek és az egyenetlen talaj nehezítette.
A Dombóvári VASE benevezett versenyzői közül többen betegség miatt nem tudtak indulni. Akik odakerültek, nagyszerűen helytálltak a népes mezőnyben.
Tóth Lili Anna (1998) magabiztosan nyerte az ifjúsági leány korcsoportosok versenyét. Kiemelkedő volt még Sallai Barna (2002) és Strijk Vince(1998) teljesítménye.
Bronzérmet szereztek a csapatok versenyében az ifjúsági leányok. A serdülő lányok a vártnál hátrébb, a 13. helyen végeztek, mely megfelel a befektetett edzésmunkának.
Az országos bajnokság keretében a legkisebbek számára is indítottak futamot. Tamás Zsófia és Strijk Barna élete első országos mezei futó megmérettetésén kiváló teljesítménnyel dobogóra állhatott. Barna első, Zsófi második lett az U13 korcsoportban.
Fazekas Gáspár edző atlétái a továbbiakban a diákolimpiai mezei versenyekre készülnek, majd edzőtáborozások következnek.