Hírek
2014. Szeptember 20. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Ételfüggőséget okozhatnak a traumák
Egy új kutatás szerint a poszttraumás stressz zavarral (PTSD) küzdő nők nagyobb valószínűséggel lesznek ételfüggők - írja a Fox News.
A tanulmány keretében több mint 45 ezer, 25-42 év közötti ápolónőt kérdeztek meg arról, volt-e életükben valamilyen traumatikus esemény, valamint hogy ennek következtében jelentkeztek-e náluk a poszttraumás stressz zavar tünetei. Ezek közé tartozik az érdektelenség, a társaságtól való tartózkodás, az elszigetelődés.
Emellett azt is megkérdezték a résztvevőktől, hogy tapasztalták-e az ételfüggés tüneteit, mint a gyakori evés olyankor is, amikor nem éhesek, a túlevéstől fáradtságérzet, valamint fizikai tünetek jelentkezését olyankor, amikor bizonyos típusú ételeket megvonnak maguktól.
Összességében a traumán átesettek 66 százaléka számolt be a PTSD valamely tünetének jelentkezéséről, valamint a résztvevők 8 százalékánál állapítottak meg ételfüggőséget. Ez az arány azonban jóval magasabb volt a PTSD-ben szenvedőknél, akiknél 18, míg a poszttraumás stressz zavarral nem küzdőknél ez az arány jóval kevesebb, mindössze 6 százalékos volt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.

