Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2022. Augusztus 19. 18:09, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Évekig bujkált a húszmilliós pénzmosás gyanúsítottja

Évekig bujkált a húszmilliós pénzmosás gyanúsítottja

Hollandiában fogták el az évekkel ezelőtti bűncselekmény feltételezett elkövetőjét. A férfit most hozták Magyarországra, a budapesti nyomozók őrizetbe vették.

A magyar hatóságok által három évvel ezelőtt kiadott európai és nemzetközi elfogatóparancs alapján májusban a holland rendőrök Amszterdamban fogtak el egy 64 éves ghánai-magyar kettős állampolgárt – közölte a rendőrség.

A férfi pénzmosást követett el. Hat bankszámláján mintegy húszmillió forintnyi, csalásokból származó pénzt fogadott, majd vett fel. A 2016-ban indult eljárásban a bűncselekmények elkövetésében résztvevő bűntársakat a fővárosi gazdaságvédelmi nyomozók korábban azonosították, ellenük már jogerős bírósági ítéletek születtek.
A kettős állampolgárt most sikerült elfogni, őt augusztus 5-én a Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központ munkatársai repülőgéppel hozták Magyarországra. A férfit a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a BRFK Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztály nyomozói vették át.

A gyanúsítottat kihallgatták, őrizetbe vették, előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására, amit azóta a bíróság el is rendelt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt