Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2017. November 14. 17:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Felfüggesztettet kapott az edzőt megütő tiszapüspöki futballdrukker

Felfüggesztettet kapott az edzőt megütő tiszapüspöki futballdrukker

Ököllel arcon ütötte az ellenfél csapat edzőjét…

Felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte jogerősen a Szolnoki Járásbíróság a minap azt a 34 éves helyi szurkolót, aki a szeptember 2-án Tiszapüspökiben megrendezett Tiszapüspöki FC-Jászboldogházi SE megyei másodosztályú labdarúgó-mérkőzésen ököllel arcon ütötte az ellenfél, a jászboldogházi csapat edzőjét - tájékoztatta a Szolnoki Törvényszék kedden az MTI-t.

A közlemény szerint a bíróság nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntettében mondta ki bűnösnek, és nyolc hónap - másfél év próbaidőre felfüggesztett - börtönre ítélte a férfit.

Az edző nyolc napon belül gyógyuló fejsérülést szenvedett, és nem kérte a szurkoló felelősségre vonását. A férfi cselekménye azonban így is bűncselekménynek minősült. Aki ugyanis olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, garázdaságot követ el, amit a törvény szigorúbban rendel büntetni, ha nyilvános rendezvényen követik el - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert

Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter