Városlista
2026. március 29, vasárnap - Auguszta, Bertold

Hírek

2011. Szeptember 14. 07:23, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Fellendülhet az ingatlanüzlet a végtörlesztéssel, de több külföldi bank elhagyhatja a magyar piacot

Fellendülhet az ingatlanüzlet a végtörlesztéssel, de több külföldi bank elhagyhatja a magyar piacot

A Banki Hitelkárosultak Egyesülete a hitelezési piac megtisztulását várja a miniszterelnök által tegnap bejelentett intézkedésektől.

A Bankszövetség ugyanakkor még tárgyalni sem hajlandó a felvetésről, inkább jogorvoslatot keres.

A kormány egyebek közt lehetővé tenné az adósság rögzített árfolyamon történő, egyösszegű végtörlesztését. Galcsikné Erdősi Éva a Banki Hitelkárosultak Egyesületének elnökhelyettese a Gazdasági Rádiónak ugyanakkor kiemelte, hogy ez a lehetőség nem minden adósnak nyújt érdemi segítséget, viszont az ingatlanpiacon hozhat némi fellendülést. A pozitív adóslista összeállítását kedvezőnek tartja a szakember, hiszen ez a bankok számára is fontos információval bír.

Közben Nagy Viktor elemző azt mondta azzal, hogy a kormány támogatta a devizahitelek végtörlesztésére vonatkozó múlt pénteki bejelentését, világossá vált, hogy több százmilliárd forintos veszteség érheti a hazai bankszektort. A miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy ez a döntés nem ingatja meg az ágazatot; az OTP és az FHB mögött egyébként is ott áll a magyar állam. Az elemző arra számít, hogy több külföldi bank is felhagy majd magyarországi tevékenységével.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.