Hírek
2019. November 15. 16:27, péntek |
Helyi
Forrás: Dombóvári Belvárosi Általános Iskola
Fergeteges, vidám táncház a Márton-napon
A Dombóvári Belvárosi Általános Iskola alsó tagozatos német nemzetiségi nyelvet tanuló diákjai november 12-én fergeteges műsorral és táncházzal emlékeztek meg Szent Mártonról.
A hangulathoz hozzájárult az Alte Herren Blaskapelle zenéje, ami a lampionos vonulást is kísérte. Miután a gyerekek bemutatták a tánctudásukat, mai német táncos játékokkal zárták a rendezvényt. A műsort Gyenei Zsuzsanna tanárnő a német nemzetiségi munkaközösség segítségével állította össze.
A Dombóvári Német Nemzetiségi Önkormányzat teával és édességgel vendégelte meg a szereplőket.
Tímárné Szücs Szilvia
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi
Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron
Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik:
2026. Április 02. 11:28, csütörtök | Helyi
Városnapi ünnepi gála Dombóváron
Dombóvár 1970. április 1-jén kapott városi rangot, melynek évfordulóját idén is méltó módon ünnepelte a város.
2026. Április 01. 13:47, szerda | Helyi
Bor- és pálinkaversenyt tartottak Várongon
A helyi önkormányzat az idei évben is megrendezte a gazdák bor- és pálinkaversenyét.
2026. Március 27. 10:24, péntek | Helyi
Mindenük elégett Kaposszekcsőn, segítségre szorul a kétgyermekes anya
Egyedülálló anya két gyermekével segítségre szorul, mert bérlakásuk kiégett Kaposszekcső Liget lakótelepen. Lakhatásukat segíti az önkormányzat, de ruháik, használati eszközeik teljesen megsemmisültek,













