Városlista
2025. december 30, kedd - Dávid

Hírek

2012. Március 20. 14:03, kedd | Külföld
Forrás: OrientPress

Fontos fejlemény a végeláthatatlan görög ügyben

Fontos fejlemény a végeláthatatlan görög ügyben

A korábban a kötvényekre biztosítást kötő ügyfelek kapnak pénzt, még ha nem is a teljes összeget amire biztosították az ügyleteket egy csőd esetére.

Úgy tűnik tehát, hogy valamennyire működik a rendszer – korábban ugyanis félő volt, hogyha egyértelmű csődhelyzetben nem jár az amúgy nagyon drága biztosítás, akkor nem is fog kapni senki.

A kérdés azért is egyre égetőbb, mert a piac egyre biztosabban árazza, hogy Spanyolország és Portugália is adósságleíratásokra kényszerülhet. A tegnapi aukción végül mindössze 21,5 százalékra értékelték a névérték arányában a befektetők az újonnan kibocsátott görög állampapír 'fair' árfolyamát. Ez azt eredményezi, hogy a CDS-t vásárlók a fennálló követelésük 78,5 százalékát kapják csak meg. Közben a görög gazdaság mély recessziójára számít idén is az ország központi bankja.

A jegybank szerint idén 4,5 százalékos lesz a recesszió mértéke, jövőre pedig további 0,5 százalékos gazdasági csökkenés várható. Tegnap egyébként lemondott posztjáról a pénzügyminiszter, akit a hét végén a görög szocialisták elnökévé választottak. Evangelosz Venizelosz azt mondta: teljes erejét a párt újjászervezésének és a küszöbön álló választási hadjáratnak akarja szentelni.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak

2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg

Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.

2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét

Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében

2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld

Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről

Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről