Hírek
2014. Október 30. 10:17, csütörtök |
Sport
Forrás: MTI
Görbicz Anita gyermeket vár
Gyermeket vár Görbicz Anita, a Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC világklasszis kézilabdázója.
Klubja csütörtöki közleménye szerint a játékos elérkezettnek látta az időt a családalapításra, és az egyesülettel, valamint a válogatott szövetségi kapitányával egyeztetve az elkövetkező időszakban az anyaságra koncentrál.
"Húsz évig a kézilabda játszotta a főszerepet az életemben, és most úgy éreztem, itt az ideje más szerepet is vállalnom. Nagyon boldog vagyok, hiszen a baba egészséges, és én is jól érzem magam, mert már nagyon vártam a jó hírt. Elhatározásomat a nyár elején a klubommal, és Németh András szövetségi kapitánnyal is egyeztettem, akik elfogadták a döntésemet, így a jelenlegi szezonra ennek fényében készültünk. Mérkőzést már nem vállalok, de az edzéseket folytatom az orvosom által jóváhagyott terheléssel." - nyilatkozta a 31 éves irányító.
"Mindkét szemem nevet, még akkor is, ha Anita kiesése nehéz feladatok elé állít bennünket" - mondta Kelecsényi Ernő, a Győri Audi ETO KC elnöke. "Azonban az elmúlt hónapokban volt időnk felkészülni a hírre, az idei csapatunkat is ennek tudatában állítottuk össze: ezért szerződtettük Macarena Aguilart harmadik irányítónak."
Hozzátette: a csapat kapitányára a továbbiakban is számítanak.
A győri csapatból szintén gyermeket vár egy másik világklasszis, a norvég kapus, Katrine Lunde.
Németh András szövetségi kapitány a szövetség honlapján elmondta: sok boldogságot kíván a játékosnak.
"A válogatott szurkolói gyarapodtak, hiszen Anita lesz talán a csapat legnagyobb drukkere a decemberi Európa-bajnokságon. A pályán nem lehet velünk a tornán, így természetesen ez komoly feladat elé állít minket" - fogalmazott.
Hangsúlyozta: mostantól azon lesznek a játékosokkal és a stábbal együtt, hogy nélküle is versenyképes és eredményes csapattal állhassanak ki a magyar-horvát közös rendezésű Eb-n.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 07:31, kedd | Sport
Örmény-magyar - Tóth Alex az itthonihoz hasonló meccsre számít
2025. November 10. 07:43, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Fordított az FTC a Kazincbarcika ellen
A Ferencváros hátrányból fordítva 3-1-re nyert vasárnap a Kazincbarcika vendégeként Mezőkövesden a labdarúgó Fizz Liga 13. fordulójában.
2025. November 10. 07:40, hétfő | Sport
Brazil Nagydíj - Norris nyert és növelte előnyét az összetettben
2025. November 09. 09:54, vasárnap | Sport
Férfi kézilabda NB I - A Veszprém egy góllal megnyerte a rangadót Szegeden
A címvédő Veszprém 32-31-re nyert a Szeged otthonában a férfi kézilabda NB I szombati rangadóján.

