Hírek
2015. Július 23. 07:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Gránátot talált egy fürdőző a Balatonban
A tűzszerészek megsemmisítették a szerdán a Balatonban talált második világháborús gránátot - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel.
Várkonyi Melinda elmondta, hogy a tóban semmisítették meg a 3,7 centiméteres magyar gyártmányú páncéltörő gránátot Siófoknál.
A Petőfi sétány 1-3. számhoz közeli strandon egy fürdőző hozta ki a vízből az akkor még nem azonosított lövedéket. A vizsgálat idejére a környéket 100 méter sugarú körben lezárták. A korlátozás mintegy 300 strandolót érintett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

