Hírek
2011. Április 19. 12:55, kedd |
Helyi
Forrás: Helytörténeti Gyűjtemény, Dombóvár
Gyógynövényismereti foglalkozások sorozata indult a kiskastélyban

"Fördővíz szaporán, úgymond, és fűvek! ezeknek / Elszámlálja külön neveket..." - idézte fel tegnapi rendhagyó órájának elején a Lúdas Matyi című, népszerű verses regéből vett idézetet Bordi Anna a Dombóvári Helytörté
A naki születésű Széles Lajos feltaláló emlékére rendezett kiállításhoz kapcsolódó gyógynövényismereti foglalkozások nyitó programjában a helyi Illyés Gyula Gimnázium hatodikosai vettek részt Kisvárdai Antal tanár vezetésével. A gyógyítók,füvesekés borbélyok hagyományos tevékenysége mellett a kisdiákok elsőként fedezhették fel a gyógyító múzeumkert köröttünk élő kincseit.
Szöveg és kép: Kriston Vízi József
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 07. 08:00, szombat | Helyi
54 éve érettségiztek
A dombóvári Gőgös Ignác Gimnázium 1971-ben érettségizett 4/B osztályának még élő tagjai találkozót tartottak, melynek keretében meglátogatták a Fekete István Múzeumot is.
2025. Június 06. 12:50, péntek | Helyi
A Lengyeli Nyugdíjas Klub tagjai a jártak a Fekete István Múzeumban
A Lengyeli Nyugdíjas Klub kis csoportja dr. Tóth György és felesége Ica vezetésével felkeresték a dombóvári Fekete István Múzeumot.
2025. Június 06. 11:37, péntek | Helyi
A klímaberendezések telepítésének szabályai Dombóváron
Városunk településképi rendelete szerint (településkép védelméről szóló 37/2018. (XII. 20.) önkormányzati rendelet 16.§ (5); 17.§ (6) bekezdései) a klímaberendezések elhelyezése az alábbiak szerint szabályos – összefoglalva a lé
2025. Június 05. 10:36, csütörtök | Helyi
Levéltárba kerültek a Fekete István Kulturális Egyesület iratai
A Tolna Vármegyei Levéltár munkatársai, Matus László és Marsai József május 29-én vitték Szekszárdra a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület 1996-2020 között felhalmozódott iratait, dokumentumait, levelezéseit.