Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2011. Január 19. 11:30, szerda | Helyi
Forrás: www.akszsz.hu

Ha nem tudnak megegyezni, sztrájkolni fognak

Ha nem tudnak megegyezni, sztrájkolni fognak

A három dél-dunántúli – köztük egy dombóvári – tagszervezettel működő Autóbusz-közlekedési Szakszervezetek Szövetsége (AKSZSZ) tegnap tartotta rendkívüli, kibővített elnökségi ülését. Megállapították, hogy a munkáltatókat

Döntésük megalapozottságát alátámasztja – fogalmaz az oldal –, hogy a munkáltató a helyi és az ágazati kollektív szerződések előírásait megsértve 2010. november 15-e óta nem tett semmilyen ajánlatot a 2011. évi keresetfejlesztés mértékére. Elfogadhatatlannak tartja a szervezet azt is, hogy a Volán-társaságok üzleti tervei közben január 17-ére elkészültek úgy, hogy a szakszervezetek számára ismeretlen bérfejlesztési adatok szerepelnek azokban.

Az AKSZSZ sajnálattal vette tudomásul, hogy az eddigi országos szintű bértárgyalások komolysága megkérdőjelezhető – mint írják, eredménye a nullával egyenértékű –, ezért a szövetség öt munkanapon belül kezdeményezi a bértárgyalások elkezdését a régió Volán-társaságainak vezetőivel.

A tárgyalások eredménytelensége esetén, ugyanebben a körben – egyeztető tárgyalások keretén belül, a figyelmeztető sztrájk lehetőségének fenntartásával – próbálnak megoldást találni a kialakult konfliktushelyzet feloldására és a 2011-re szóló bérmegállapodás megkötésére.

Teljes sikertelenség esetén az AKSZSZ – a sztrájktörvény előírásait betartva – egy napos sztrájkot szervez a dél-dunántúli régió Volán-társaságainál.

Célkitűzésük a reálkeresetek szinten tartása 2011-ben. Úgy vélik, ez az a minimális követelés, amelyet egy munkáltatóval szemben egy szakszervezetnek képviselnie kell. Ezen értékek mentén történő következetes kiállásukat elkerülhetetlennek tartják az általuk képviselt munkavállalók érdekében.

Forrás: www.akszsz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 16:21, vasárnap | Helyi

Karácsonyi szentmisék és istentiszteletek Dombóváron

Az ünnepek alatt az alábbi időpontokban és helyszíneken tartanak szentmiséket és istentiszteleteket Dombóváron:

2025. December 19. 18:00, péntek | Helyi

Fekete István Emléknapot rendeztek Bakócán

A helyi önkormányzat és a Bakócáért Egyesület az idén is megszervezte az immár hagyományossá vált emléknapot, amelyet Fekete István író és Piller Edith házasságkötésének időpontjához közeli szombaton tartottak meg.

2025. December 19. 09:00, péntek | Helyi

Dombóvár díszpolgára, Fenyvesi Béla december 12-én ünnepelte 70. születésnapját

Ez alkalomból egy nappal később a művelődési ház a családdal együttműködve meglepetés programmal várta az ünnepeltet és az érdeklődő dombóváriakat.

2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi

A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron

A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.