Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2018. Február 05. 10:25, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Hamis gyógyszereket találtak a pénzügyőrök Röszkén

Hamis gyógyszereket találtak a pénzügyőrök Röszkén

Tizennyolcezer darabos hamis gyógyszerszállítmányt találtak a pénzügyőrök Röszkén egy szerb autóban - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád megyei Adó- és Vámigazgatóság sajtóreferense közölte, a pénzügyőrök kockázatelemezés alapján egy belépésre jelentkező szerb férfi autójának tüzetes ellenőrzése mellett döntöttek. A sebességváltó alól, a kesztyűtartó mögül, valamint a két első ülés támlájából összesen 18 ezer darab, különböző - Magyarországon nem engedélyezett - nyugtatók márkajelzésével ellátott gyógyszer került elő.

A pénzügyőrök a több százezer forint értékű gyógyszerszállítmányt lefoglalták, a szerb férfi ellen egészségügyi termék hamisítása miatt feljelentést tettek - tudatta az alezredes.

Fotó: illusztráció

Címkék: gyógyszer, hamis, röszke

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága