Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2013. Február 18. 16:08, hétfő | Helyi
Forrás: TM Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Három ember került kórházba klórgáz-szivárgás miatt

Három ember került kórházba klórgáz-szivárgás miatt

Február 18-án délelőtt 9 óra körül Szekszárdon, a volt Totév telepen egy Kft telephelyén a megsemmisítésre szánt klórpalack szelepe szállítás közben letörött, a palack leesett, ezért klórgáz került a környezetbe.

A Szekszárdi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokásg helyszínre érkező egységei a sérült palaackot eltávolították, az épületet kiürítették, az ott dolgozókat az udvarra kísérték, majd az épületet átszellőztették. A palackot a tűzoltók – légzőpalackban, kézi erővel – a telephely egy hátsó, nem beépített részére szállították, ahol vízsugárral csapatták.

A kárhelyszínen a Katasztrófavédelmi Mobil Labor is kint volt, gázkoncentráció-mérést, majd telephelyi ADR ellenőrzést végeztek, és káreseti helyszíni szemle jegyzőkönyvet vettek fel.

A balesetben sérült két embert és a Kft. egy harmadik alkalmazottját a mentők a szekszárdi kórházba szállították megfigyelésre, mérgezés gyanújával.

Címkék: baleset, klórgáz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 03. 08:06, szombat | Helyi

A Tisza EP képviselői nem vettek részt Ukrajna gyorsított csatlakozásáról szóló szavazáson

Magyar Péter: a Tisza EP-képviselői nem szavazták meg Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását.

2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi

Elismerte tettét a várongi sírrongáló

A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.

2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi

Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.

2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi

Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre

A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.