Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2013. Október 21. 09:34, hétfő | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr Főkapitányság, Fotó:newyork.cbslocal.com

Hatszáz euróért sem lett munkájuk

Hatszáz euróért sem lett munkájuk

Külföldi munkalehetőség ígéretével hatszáz euróval rövidítettek meg két
szakcsi férfit. Az ügyben lezárult a nyomozás.

Internetes hirdetésben ausztriai állásajánlatra bukkant egy szakcsi férfi. Barátjával felvették a kapcsolatot a hirdetés feladójával, egy nővel, akinek munkába állási költség címen 600 eurót, azaz mintegy 170 ezer forintot adtak át 2012. decemberében. A pénz átadásáról átvételi elismervény nem készült.
A nő azt ígérte a két férfinek, hogy SMS-ben hamarosan elküldi nekik az ausztriai címet, ahová menniük kell, akár már másnap indulhatnak dolgozni. Ám az SMS-t hiába várták, ezért néhány nap múlva feljelentést tettek a rendőrségen.
A Dombóvári Rendőrkapitányság csalás vétség elkövetésének megalapozott
gyanúja miatt indított eljárást. A fenti bűncselekménnyel a 38 éves siófoki F. Anitát gyanúsítják. Az ügyben lezárult a nyomozás, a Dombóvári Rendőrkapitányság Vizsgálati Alosztálya a nyomozati iratokat 2013. október 16-án küldte meg a Dombóvári Járási Ügyészségnek, vádemelési javaslattal.

Címkék: csalás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 18:51, hétfő | Helyi

Pályázzon privát fotógyűjteményével a Néprajzi Múzeum kiírásán!

Felhívásában a Néprajzi Múzeum olyan magánszemélyek vagy családok jelentkezését várja, akik szívesen bemutatnák az 1990 és 2005 közötti időszakból származó fényképeiket

2026. Január 21. 14:06, szerda | Helyi

Heti állásajánlatok Dombóváron és környékén

Ha munkahelyet váltanál, vagy épp állást keresel, nézd meg a friss állásajánlatokat!

2026. Január 21. 00:00, szerda | Helyi

Már a dombóvári könyvtárban olvasható a legújabb emlékkönyv

A Fekete István Kulturális Egyesület nemrég készítette el kiadványát, amelyet Bodó Imre elnök adott át a napokban a város könyvtárának.

2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi

Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek

Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.