Hírek
2022. Augusztus 09. 08:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Helikopterrel mentettek ki egy magyar turistát a Paring hegységből

Helikopterrel szállítottak le hétfőn a romániai Paring hegységből egy balesetet szenvedett magyar túrázót - jelentette a román hegyimentő-szolgálattól (Salvamont) kapott információk alapján az Agerpres hírügynökség.
A budapesti illetőségű nő három romániai társával túrázott a Paring hegységben, amikor vasárnap elesett, kificamította a bokáját, és vélhetően eltörte a lábszárát.
A hegyi mentők éjszaka értek a baleset helyszínére, ahol elsősegélyben részesítették a nőt, de a rossz látási viszonyok miatt úgy döntöttek, hogy nem próbálják meg földi úton lehozni a rendkívül nehezen megközelíthető helyről a sebesültet, ezért helikopteres mentést kértek.
A magyar túrázót hétfő reggel helikopterrel szállították a karánsebesi kórházba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.