Hírek
2018. Április 04. 05:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Hét év börtönt kapott egy gyerekeket molesztáló férfi
A Budapest Környéki Törvényszék 7 év 6 hónap fegyházbüntetésre ítélte azt a férfit,
akit tizenkettedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekmény végeztetésével elkövetett szexuális erőszak bűntettével vádolt a Ráckevei Járási Ügyészség.
A törvényszék keddi, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a férfi együtt lakott a 2010-ben született kiskorúval és családjával, mivel a nagybátyja volt, aki szexuálisan vonzódott a kiskorúakhoz. Előfordult, hogy a család baráti társaságába tartozó ismerős gyermekéről pornográfnak nem minősíthető fényképfelvételeket készített, valamint a további találkozásaik alkalmával úgy közelített a kislányhoz, mintha szerelmes lenne belé és szexuálisan molesztálta.
A vádlott férfi 2013-ban az akkor 3,5 éves kiskorúval egyedül maradt a lakásban, szexuális cselekményre vette rá, cserébe megígérte neki, hogy játszhat a mobiltelefonján lévő játékokkal. Ez végül úgy derült ki, hogy a kislány hasonló játékot akart játszani az öccsével, aminek az anya is szemtanúja volt. Amikor erről megkérdezte, a kislány azt mondta, hogy ilyen vele már megesett a nagybátyjával.
A nem jogerős ítélet ellen a vádlott és védője enyhítésért és felmentésért fellebbezett, az ügyész 3 nap gondolkodási időt kért.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség

