Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2018. Január 12. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Hó és lehűlés is várható a hétvégén

Hó és lehűlés is várható a hétvégén

Megjön a lehűlés és a hó is - írta honlapján csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzésük szerint a hétvégén nem csak a minimumok, hanem többfelé a maximumok is fagypont körül alakulnak.

Pénteken túlnyomóan borult, párás lesz az idő. Kezdetben elszórtan, délután főként a Dunántúlon eshet az eső, estefelé a magasabban fekvő területeken már havas eső is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet 3-8 fok között alakul.

Szombaton is erősen felhős vagy borult lesz az ég. Több helyen - legkisebb eséllyel északkeleten - várható eső, havas eső, a hegyekben hó. Estétől főleg az ország középső területein és nyugaton eshet a hó. Néhol megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 4 fok között, napközben plusz 1-6 fok között alakul a hőmérséklet.

Vasárnap reggel, délelőtt helyenként, de egyre kevesebb helyen szállingózhat a hó. Délutánra megszűnik a csapadék és a legtöbb helyen kisüt a nap. A minimumok általában mínusz 5 és 0 fok között alakulnak, de északkeleten ennél pár fokkal hidegebb is lehet. Napközben 0-4 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.